Papierenský závod v Ružomberku asi dostane dve významné investície

Spravodajstvo
Ružomberok 24. júna (TASR) – Severoslovenský papierenský podnik Mondi SCP v Ružomberku dostane pravdepodobne dve významné investície. "Predstavitelia spoločnosti Eco-Invest (spoluvlastník papierní, pozn. TASR) nás informovali, že je záujem ísť do dvoch ďalších veľkých investícií," uviedol dnes v Ružomberku na tlačovej konferencii po výjazdovom rokovaní vlády jej predseda Robert Fico (Smer-SD).

Jednu z nich, tzv. veľkú investíciu, bude realizovať podľa predsedu vlády zahraničný spoluvlastník papierní, koncern Mondi, takže je potrebné o nej rozhodnúť na medzinárodnej úrovni. "Môžem povedať, že sú v hre dve krajiny, a to Slovensko a susedné Poľsko. Ide o investíciu v stomiliónových (eur) sumách. Druhá, menšia investícia, má byť však s väčším počtom zamestnancov," spresnil.

Vláda SR je podľa premiéra pripravená podporiť investície tohto druhu, najmä pokiaľ pôjde pri nich o rozširovanie kapacít či vytváranie nových pracovných miest. Pripomenul zároveň, že vláda už v minulosti podporila v spoločnosti Mondi SCP veľkú investíciu. "Išlo o energetický projekt v Ružomberku, ktorý je v súčasnosti v skúšobnej prevádzke," dodal.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie