Detská Univerzita Komenského ponúka už piaty rok aj možnosť online štúdia

Spravodajstvo
Bratislava 24. júna (TASR) – Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú 13. ročník denného štúdia letnej univerzity pre deti od 9 do 14 rokov. Tento bude zároveň už piatym ročníkom s možnosťou online štúdia. Počas mesiacov júl a august budú detskí študenti objavovať nové témy formou vysokoškolských prednášok.

Online štúdium je bezplatné, kapacitne neobmedzené a deti sa naň môžu prihlasovať do 5. júla. Spoločnosť Datalan ako IT partner projektu zabezpečuje prenos poznatkov k deťom digitálnou formou. Získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského (duk) tak môžu deti z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Stačí mať počítač a prístup na internet.

Už 5. ročník DUK Online potvrdzuje, že deti majú záujem vzdelávať sa, ak je forma štúdia pre ne atraktívna. Vďaka počítačom či tabletom majú dnes zaujímavé štúdium dostupné na pár klikov odkiaľkoľvek,“ uviedol pre médiá zástupca spoločnosti Marek Paščák. „Rovnako jednoducho nám vedia poslať aj svoju spätnú väzbu, a tak vieme, že vďaka DUK Online sa dozvedajú nové fascinujúce veci a štúdium je vítaným spestrením ich prázdnin.

Doteraz absolvovalo DUK Online viac než 400 študentov, pričom ich počet každoročne rastie. Najviac štúdiachtivých je okrem Bratislavy v mestách Zvolen, Košice, Banská Bystrica a Poprad. Rastie aj počet detí, ktoré v skúšobných kvízoch dosiahli 100-% úspešnosť - v minulom ročníku získalo „červený diplom“ 18 študentov.

Prvá prednáška aktuálneho ročníka bude prostredníctvom videozáznamu zverejnená 7. júla. Spolu počas DUK Online 2015 odznie deväť prednášok, ktoré budú zverejnené vždy v utorok. Ku každej prednáške bude pre deti pripravený on-line skúšobný test. Na absolvovanie DUK online a získanie diplomu treba úspešne prejsť aspoň 6 z 9 testov. Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu.

Medzi hlavné výhody online štúdia patrí jednoduchý prístup, realizuje sa bezplatne a pre deti predstavuje jedinečnú príležitosť dozvedieť sa mnoho zaujímavých faktov z rôznych vedných disciplín a zoznámiť sa s najlepšími slovenskými profesormi jednoducho cez počítač. Na deti opäť čakajú zaujímavé témy ako napríklad Prečo oko vidí, Prečo je cukor jed alebo Prečo nám niekto lezie na nervy. Bonusom sú interaktívne zábavné testy a nebudú chýbať ani súťaže o atraktívne ceny. Každoročne je vždy veľký záujem o workshopy a aj online študenti sa tak budú môcť stretnúť so svojimi spolužiakmi, napríklad počas populárnej hodiny otázok v parlamente alebo na IT workshope.

Prihlášky na štúdium online a prednášky sú k dispozícii na webovej stránke datalan.sk/dukonline. TASR informovala PR manažérka Slávka Boldocká.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie