Kúpalisko v Sklených Tepliciach dáva počas tejto sezóny prácu najmä miestnym

Spravodajstvo
Sklené Teplice 23. júna (TASR) - Kúpalisko v Sklených Tepliciach dáva počas tohtoročnej letnej sezóny prácu 12 miestnym obyvateľom. Starosta Ľubomír Meliš hovorí, že o prácu na kúpalisku majú ľudia záujem, žiadosti uchádzačov chodili na obecný úrad už od marca.

"Ide väčšinou o brigádnickú činnosť na dohodu. Sú to pracovné pozície ako pokladník, plavčíci, obsluha v bufete či pracovníci na pomocné práce, ktoré sa robia mimo otváracích hodín, ako je čistenie, dezinfekcia a podobne," vysvetlil starosta.

Obec sa podľa jeho slov snaží vždy pri výbere zamestnancov uprednostniť domácich, medzi tohtoročnými zamestnanými sú aj dvaja z blízkeho okolia. "Tam už však rozhodla aj odborná spôsobilosť na danú funkciu," dodal Meliš.

Kúpalisko v Sklených Tepliciach, ktoré je určené pre širokú verejnosť, mnohých láka najmä svojou liečivou vodou. V areáli sa nachádzajú tri bazény - rekreačný, ktorý slúži na plávanie, teplota vody v ňom dosahuje približne 24 až 25 stupňov Celzia. Detský bazén pre deti do desať rokov, kde je teplota vody asi 32 až 35 stupňov Celzia, a sedací bazén, ktorý slúži na vyhriatie organizmu, svalov a nervového systému. V ňom voda dosahuje teplotu 38 až 39 stupňov Celzia.

Krátko pred sezónou rokovala obec o prenájme kúpaliska s miestnymi Liečebnými termálnymi kúpeľmi, a. s., Sklené Teplice. Rokovania však stroskotali, obe strany mali rozdielny pohľad najmä na výšku nájomného.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie