Národný deň Slovenskej republiky v rámci svetovej výstavy EXPO Miláno

Spravodajstvo
Bratislava 23. júna (TASR) - Zajtrajší deň bude v rámci svetovej výstavy EXPO Miláno 2015 patriť Slovensku. Celodenného programu Národného dňa Slovenskej republiky na svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne sa spolu s prezidentom SR zúčastní aj minister kultúry Marek Maďarič. Ministerstvo kultúry projekt Národný deň Slovenska – EXPO Miláno 2015 podporilo prostredníctvom svojho dotačného programu sumou 75.000 eur.

Počas Národného dňa Slovenska budú pred slovenským pavilónom vystupovať členovia umeleckého súboru Čarovné ostrohy a slovenskí remeselníci v tradičných odevoch predstavia formou workshopov čipkárstvo, drotárstvo, drevorezbu, zdobenie kraslíc a perníkov. Hlavným podujatím národného dňa bude večerné predstavenie Symfonického orchestra Viva Musica, Umeleckého súboru Lúčnica a Bratislavského chlapčenského speváckeho zboru v auditóriu výstaviska. Počas večerného programu pod názvom Folklor Symphony vystúpi na scéne až 164 umelcov a diváci si budú môcť vychutnať diela Eugena Suchoňa, Svetozára Stračinu či hudbu z filmov Jánošík, Pacho, hybský zbojník alebo Plavčík a Vratko.

Okrem podpory v rámci dotačného systému podporilo ministerstvo kultúry v súlade s uznesením vlády SR prezentáciu Slovenska na svetovej výstave EXPO od roku 2013 celkovo sumou 594 321 eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie