Priemerná miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji klesla v máji na 8,57 %

Spravodajstvo
Trenčín 22. júna (TASR) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) klesla v máji medzimesačne o 0,21 % na úroveň 8,57 %. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Priemerná miera nezamestnanosti klesla v máji 2015 vo všetkých okresoch TSK s výnimkou okresu Bánovce nad Bebravou, kde bola na rovnakej úrovni ako v apríli. Najvýraznejšie v TSK, a to o 0,34 %, klesla v máji miera nezamestnanosti v okrese Považská Bystrica.

Najvyššia nezamestnanosť bola v máji v TSK v okrese Prievidza, kde klesla na úroveň 11,14 %. Nasledovali okresy Partizánske (10,15 %), Považská Bystrica (9,44 %), Bánovce nad Bebravou (8,86 %), Ilava (7,22 %), Trenčín (7,11 %), Myjava (7,00 %), Nové Mesto nad Váhom (6,74 %). Najnižšiu mieru nezamestnanosti mal v máji v TSK okres Púchov (6,70 %).

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti na Slovensku sa v máji znížila medzimesačne o 0,20 % na úroveň 11,48 %. Najvyššia miera nezamestnanosti na Slovensku bola v máji v okrese Rimavská Sobota (28,22 %), najnižšia v okrese Bratislava V (4,95 %).
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie