V priemyselnej zóne V Novej Vsi pri Veľkom Krtíši možno pribudne ďalší investor

Spravodajstvo
Nová Ves 22. júna (TASR) - Ďalší investor, ktorý zamestná asi 200 ľudí, možno pribudne v priemyselnom areáli v obci Nová Ves pri Veľkom Krtíši, ktorý vlastní belgická nábytkárska spoločnosť Furni Finish. Írska spoločnosť by tam chcela postaviť halu na výrobu okenných žalúzií.

"Firma sa má rozhodnúť do konca júla. Ak by sa rozhodli kladne, majú možnosť využiť pozemok, na ktorý je už vydané stavebné povolenie," povedal TASR starosta Štefan Paholík.

V areáli v Novej Vsi je už etablovaná nemecká spoločnosť Forscher. "Výrobca káblových zväzkov aktuálne zamestnáva 240 ľudí a pracuje na tri zmeny," uviedol starosta.

Spoločnosť sa na juhu stredného Slovenska etablovala vlani na jeseň, keď si prenajala prázdne priestory od spoločnosti Furni Finish. Belgickí nábytkári pri tom sami zamestnávajú v Novej Vsi asi 100 ľudí.

Forscher neustále prijíma nových zamestnancov a do konca budúceho roku plánuje zamestnať 400 ľudí. Až 70 % majú pri tom tvoriť ženy. Káblové zväzky do automobilov a ekologické súčastí benzínových nádrží vyváža spoločnosť najmä do Nemecka.

Nové pracovné miesta v obci, ktorá je od okresného mesta vzdialená len tri kilometre, by mohli v regióne znížiť nezamestnanosť, ktorá sa v súčasnosti pohybuje nad 20 %. Významnými súkromnými zamestnávateľmi v okrese sú predovšetkým investori z Talianska. Neďaleký závod firmy Technogym v Malom Krtíši, zameraný na výrobu fitnes prístrojov, zamestnáva zhruba 500 ľudí, spoločnosť Sisme, zaoberajúca sa výrobou elektromotorov, dáva prácu asi 200 ľudom a s.r.o. PAZZ, ktorá vo V. Krtíši šije odevy, má približne 180 zamestnancov.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie