Rodičia postihnutých detí zo súkromných škôlok príspevok na auto nedostanú

Spravodajstvo
Bratislava 18. júna (TASR) - Rodičia zdravotne ťažko postihnutých detí v predškolskom veku, ktoré navštevujú súkromné škôlky alebo ich predškolskú výchovu zabezpečuje iná osoba než jeho zákonný zástupca, nedostanú príspevok na kúpu osobného auta. Parlament dnes totiž odmietol novelu zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia z dielne Daniela Lipšica (nezaradený).

Lipšic pri obhajobe svojho návrhu pripomínal, že v súčasnosti sa rodičia detí v predškolskom veku stretávajú s veľkým nedostatkom miest v materských školách. Preto, ak sú zamestnaní, musia hľadať iné možnosti v súkromných škôlkach alebo u súkromných vychovávateľov.

"Ak ide o zdravotne ťažko postihnuté dieťa, je potrebné zabezpečiť pre neho aj dopravu k poskytovateľom takýchto služieb predškolskej výchovy," vysvetľoval Lipšic. Zdôraznil, že zabezpečenie predškolskej výchovy je súčasťou integračného procesu detí so zdravotným postihnutím do vzdelávacieho procesu. "Vytvára ďalšie predpoklady na ich ďalšie integrované vzdelávanie v základných a ďalších vyšších typoch škôl," doplnil.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie