Najviac poistných udalostí sa stalo v Turecku, Egypte a Bulharsku

Spravodajstvo
Bratislava 17. júna (TASR) - Hoci Chorvátsko už roky dominuje v rebríčku najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov a ročne ho navštívi prostredníctvom cestovných kancelárií približne 110.000 Slovákov a množstvo ďalších cestuje k Jadranu po vlastnej osi, nepatrí táto krajina na vrchol rebríčka v počte poistných udalostí, ktoré sa počas dovolenky pritrafia. Podľa štatistík asistenčnej spoločnosti Mondial Assistance sa najviac poistných udalostí stalo v Turecku (19,6 %), Egypte (19 %) a Bulharsku (11,4 %). Chorvátsko sa nachádzalo až na šiestom mieste, s 3,54 %.

Slovákov vlani najčastejšie trápili podľa zistení Mondial Assistance hnačkové ochorenia, ktoré sa podieľajú až na pätine všetkých prípadov. Nechýbali však ani pošmyknutia sa na schodoch, pokazené jedlo v hoteli, stratená batožina na letisku a pod.

S nepríjemnými udalosťami sú vo väčšine prípadov spojené aj nečakané výdavky. V Turecku vyjdú náklady na ošetrenie hnačkových ochorení viac ako 600 eur, v Egypte prevýšia 180 eur a v Bulharsku, Chorvátsku či v Taliansku sa ceny pohybujú okolo 150 eur. Druhým najčastejším ochorením v zahraničí boli zápaly ucha i horných dýchacích ciest. K ďalším pomerne častým prípadom, ktoré môžu okrem pokazenia dovolenky zvýšiť nečakane náklady v zahraničí, patria akútne zubné ošetrenia a zlomeniny rúk.

Vydýchnuť, napriek nepríjemnostiam, si, podľa hovorkyne Poštovej banky Anny Tkáčovej, mohli tí, ktorí sa zabezpečili zodpovedajúcim cestovným poistením. Popri ostatných výdavkoch na dovolenku je to zanedbateľná suma a môže ušetriť aj tisícky eur. Dovolenkári tak mali vďaka poisteniu záruku, že v prípade neočakávaných nákladov ich bude znášať poisťovňa a nepôjdu z ich peňaženky.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie