V kampani Do práce na bicykli najazdilo 75 tímov 30.325 kilometrov

Spravodajstvo
Martin 16. júna (TASR) – V kampani Do práce na bicykli súťažilo v Martine 249 ľudí zo 75 tímov, ktorí najazdili 30.325 kilometrov (km). TASR o tom dnes informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Cieľom akcie podľa nej bolo upozorniť na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry v meste a zamestnávateľov na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre cyklistov na pracoviskách. „Súťaž bola zároveň pre všetkých Martinčanov výzvou ukázať, že bicykel môže byť ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce. Či už zo zdravotného, ekonomického alebo dokonca časového hľadiska,“ uviedla Kalmanová.

Rozvoj cyklotrás bol, je a vždy bude jednou z mojich priorít. Nesmierne ma teší, že Martinčania bicyklujú a robia tak niečo pre zdravie a životné prostredie. Sám sa snažím aktívne využívať bicykel a zároveň pomáhať vždy, keď je to možné. Aj keď do práce na bicykli nechodím, pred pár dňami ste ma mohli stretnúť v rámci akcie Na bicykli deťom na trase medzi Kremnicou a Martinom, ktorou sme podporovali deti s onkologickými ochoreniami. Verím, že nadšencov, pre ktorých je svet zo sedadla bicykla krajší, bude len pribúdať,“ povedal primátor Martina Andrej Hrnčiar.

Najlepšie tímy aj jednotlivcov ocenili na slávnostnom vyhodnotení kampane počas osláv Dní mesta Martin na Divadelnom námestí. „Najviac kilometrov najazdil tím BAJKERY (1822 km), najlepším jednotlivcom bol Michal Bočkay (828 km). Spomedzi zamestnávateľov bola najaktívnejšia Jesseniova lekárska fakulta, ktorej zamestnanci zostavili až deväť tímov MEDICKÝCH VČIEL. Ceny sa rozdali celkovo v piatich kategóriách, pričom hlavným lákadlom bol tento rok bicykel. O jeho šťastnej majiteľke rozhodlo žrebovanie priamo na Divadelnom námestí,“ dodala hovorkyňa mesta Martin.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie