S brazílskym investorom o investíciách na východnom Slovensku

Spravodajstvo
Bratislava 9. júna (TASR) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave generálneho riaditeľa slovenskej pobočky brazílskej firmy Embraco – Slovakia Norberta Bratha. Stretnutie sa uskutočnilo v súvislosti s marcovou návštevou ministra M. Lajčáka v Brazílii, kde spoločnosť Embraco vtedy oznámila zámer rozšíriť svoje investície na východnom Slovensku.

Minister M. Lajčák a generálny riaditeľ N. Brath prediskutovali aktivity spoločnosti smerom k naplneniu tohto cieľa, v rámci ktorého Embraco Slovakia investuje na Spiši 5 miliónov eur so zámerom vytvoriť 120 nových pracovných miest. Už dnes je táto spoločnosť najväčším zamestnávateľom v regióne dolného Spiša s viac ako 2400 zamestnancami.

Nová investícia smeruje do vybudovania Centra zdieľaných služieb, ktoré by malo vyrásť v Košiciach a prácu by v ňom mali nájsť odborníci z oblasti financií a riadenia ľudských zdrojov.

Firma Embraco Slovakia má ťažisko svojej činnosti v produkcii kompresorov pre komerčné chladenie a vo výrobe kondenzačných jednotiek s veľmi nízkou spotrebou energie, vrátane vlastných vývojových a výskumných dielní. Teraz svoju činnosť rozširuje aj do segmentu služieb.

Minister M. Lajčák zdôraznil, že vníma túto investíciu pozitívne, keďže je určená na moderné centrum, čo je v súlade so zámerom vlády smerovať investície prednostne do oblasti vzdelanostnej ekonomiky a hi-tech odvetví s vyššou pridanou hodnotou. Získavanie zahraničných investícií a podpora rozvoja podnikateľských aktivít zahraničných spoločností na Slovensku patrí medzi priority MZVaEZ SR v rámci úloh, ktoré plní na poli ekonomickej diplomacie.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie