Čerství absolventi elektrotechnickej priemyslovky majú uplatnenie

Školy a vzdelávanie
Liptovský Hrádok 8. júna (TASR) – Viacerí čerství absolventi Strednej odbornej školy elektrotechnickej (SOŠE) v Liptovskom Hrádku začnú po dnešnom slávnostnom prevzatí maturitných vysvedčení už o pár dní naplno pracovať v niektorom z početných okolitých elektrotechnických a strojárskych výrobných podnikov.

„Snažíme sa, aby naši žiaci strávili čo najviac času priamo v praxi. Takýmto spôsobom spolupracujeme s viac ako troma desiatkami firiem v najbližšom okolí. Kto sa niekde dobre zapíše počas odbornej praxe či letnej brigády, má veľkú šancu trvalo sa zamestnať práve tam,“ uviedol pre TASR riaditeľ SOŠE Milan Daniš.

Potvrdil to aj generálny riaditeľ tamojšej výrobnej elektrotechnickej spoločnosti Eltek Štefan Kuric. „Dlhodobo spolupracujeme s touto školou. Šikovných študentov, ktorí sa počas odbornej praxe u nás prejavia aktívnou činnosťou, veľmi radi uprednostňujeme pri výbere spomedzi uchádzačov o zamestnanie,“ vysvetlil Kuric.

Novým zamestnancom tejto firmy bude už o týždeň aj Jakub Močarník. „Veľmi mi pomohlo, že ma dobre poznali,“ konštatoval talentovaný elektrotechnik. Filip Dermek nastúpi od 1. júla do autorizovaného autoservisu. „Dvere mi otvorili dvojročné praktické skúsenosti a referencie. Neskôr si chcem otvoriť vlastný autoservis,“ dodal.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie