Štartuje program určený na podporu kvality života v slovenských regiónoch

Spravodajstvo
Bratislava 8. júna (TASR) – Pomôcť konkrétnym a zmysluplným aktivitám ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska je zmyslom programu s názvom SPPoločne, ktorý už po štvrtý raz štartuje Nadácia Slovenského plynárenského priemyslu. O príspevky z tohtoročného balíka v celkovej výške 200.000 eur sa môžu nepodnikateľské organizácie a jednotlivci uchádzať oddnes. Regionálne projekty je možné prihlasovať do 13. júla.

Program má dve kategórie, prvú zameranú na kultúrne, spoločenské, výchovné a verejnoprospešné akcie, druhá je určená pre projekty budovania, rozvoja a obnovy verejných priestorov, športovísk, detských ihrísk či parkov, informoval hovorca SPP Michal Holeš. O príspevky vo výške 3000 až 6000 eur sa môžu uchádzať žiadatelia z východu, stredu a západu Slovenska. Podporu získa 10 najúspešnejších programov z každého regiónu.

O víťazoch i tento rok rozhodne verejnosť hlasovaním na internete, ktoré bude spustené v septembri. Rozhodovať bude medzi 150 projektmi, ktoré vyberú odborné hodnotiace komisie. Nadácia zároveň udelí bonusové ceny mimoriadne zaujímavým projektom, priblížil Holeš. O príspevok môžu požiadať mimovládne organizácie, občianske združenia, školské zariadenia, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá.

Programová manažérka projektu Ľubica Oreská vysvetlila, že nadácia chce podporiť aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nich. "Vďaka nášmu programu si ľudia môžu skrášliť svoje okolie, oživiť tradície a zvýšiť kvalitu života vo svojej komunite," uviedla. V predchádzajúcich ročníkoch programu nadácia podporila 128 projektov v celkovej hodnote 840.000 eur. Zrekonštruovali sa ihriská a športoviská, skultivovali zanedbané priestory a budovy, organizovali kultúrne a športové podujatia.

Chcete zmeniť svoje okolie? Zapojte sa do programu SPPoločne

Bratislava 8. júna (TASR-OTS) – SPP a Nadácia SPP dnes štartujú 4. ročník programu SPPoločne, v ktorom rozdelia celkovo 200.000 eur. Už po štvrtý raz tak podporia kvalitné regionálne projekty z celého Slovenska. O víťazoch rozhodne verejnosť svojím hlasovaním. Prihlasovanie prebieha na stránke www.sppolocne.sk do 13. júla 2015.

SPPoločne je regionálne zameraný verejnoprospešný program, prostredníctvom ktorého dokáže SPP a Nadácia SPP pomáhať konkrétnym a zmysluplným aktivitám ľudí a komunít zo všetkých kútov Slovenska. Cieľom programu je podporiť aktivity organizácií a jednotlivcov, ktoré zlepšia kvalitu života na Slovensku. O víťazných projektoch rozhodne svojím hlasovaním verejnosť.

Počas prvých troch ročníkov programu SPPoločne sme podporili už 128 projektov v celkovej hodnote 840.000 eur. Vďaka nim sa podarilo vybudovať alebo zrekonštruovať množstvo ihrísk a športovísk pre deti, skultivovať zanedbané priestory i budovy a dať im novú šancu alebo zorganizovať kultúrne či športové podujatia. Organizátori aj tento rok vyčlenili na podporu 200.000 eur, pričom jednotlivé projekty môžu získať sumu vo výške od 3000 eur do 6000 eur.

Program má dve kategórie, do ktorých sa môžu prihlásiť nepodnikateľské právnické osoby z východu, stredu a západu Slovenska. Z každého regiónu získa podporu 10 najúspešnejších projektov. Kategória SPPoločne pre ľudí je určená na projekty zamerané na kultúrne, spoločenské, výchovné a verejnoprospešné akcie, kým SPPoločne pre domovinu je určená na projekty budovania, rozvoja a obnovy verejných priestorov, športovísk, detských ihrísk či parkov.

"Chceme podporiť aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako funguje svet okolo nich. Vďaka nášmu programu si ľudia môžu skrášliť svoje okolie, oživiť tradície a zvýšiť kvalitu života vo svojej komunite. Predchádzajúce tri úspešné ročníky projektu sú dôkazom, že takáto aktivita má zmysel," podčiarkuje Ľubica Oreská, programová manažérka projektu a dodáva, že mnohí ľudia na Slovensku majú vôľu svoj región posúvať dopredu. "Ľudia nechcú len sedieť doma so založenými rukami a majú často veľmi konkrétne predstavy o tom, čo by bolo dobré zmeniť," dodáva Oreská. Projekt SPPoločne je výnimočný najmä tým, že je adresný – podporuje ľudí a organizácie, ktoré v danom regióne pôsobia a poznajú tak najlepšie jeho potreby.

Prihlasovať projekty je možné od 8. júna do 13. júla 2015.

Zapojiť sa môžu nepodnikateľské právnické osoby. Každý môže prihlásiť maximálne 1 projekt zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára s presne špecifikovanými podmienkami programu, ktorý je priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3000 eur do 6000 eur.

O finančný príspevok môžu požiadať mimovládne organizácie a občianske združenia, školské zariadenia, kultúrne inštitúcie, športové zariadenia či obce a mestá. Z prihlásených projektov odborné hodnotiace komisie v každom z troch regiónov (západ, stred, východ) vyberú 25 projektov z každej kategórie (spolu 150), ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk.

V septembri 2015 bude spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejšie projekty pre daný región. Široká verejnosť tak rozhodne, ktoré zo 150 projektov získajú finančný príspevok na svoju realizáciu.

Z každého regiónu získa podporu 10 projektov (5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu). SPP a Nadácia SPP navyše udelia bonusové ceny mimoriadne zaujímavým projektom.

Účastníci verejného hlasovania sa môžu zaradiť aj do súťaže "Zlepšime SPPoločne Slovensko" o atraktívne ceny.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie