Prešovský kraj sa predstaví pomocou mobilnej hry, CD a zberateľského albumu

Spravodajstvo
Prešov 4. júna (TASR) – Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pripravila na letnú turistickú sezónu kampaň s názvom Legendarium. Projekt vychádza z legiend a povestí desiatich známych lokalít kraja. Je určený najmä deťom a rodinám. Legendarium predstaví Prešovský samosprávny kraj inovatívnym spôsobom, pomocou prvej slovenskej mobilnej hry o legendách. Známi umelci nahrali k projektu rozprávkové audio CD a súčasťou Legendária je tiež zberateľský album s nálepkami predstavujúcimi kraj.

„Moderná doba si vyžaduje nové, moderné marketingové prístupy. Chceme ukázať, že v Prešovskom kraji je čo vidieť a oplatí sa ho navštíviť. Celý projekt je koncipovaný tak, aby zanechal dojem, nové poznatky a inicioval k cestovaniu zábavným a zaujímavým spôsobom,“ predstavil zámer projektu riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Hra Legendarium zoznámi hráčov s postavami desiatich lokalít Prešovského kraja. Hru pripravila prešovská spoločnosť Functu, ocenená aj MTV Game Awards. Legendarium má však aj vzdelávací charakter. Hráči sa budú môcť zlokalizovať na miestach, ktoré sa v hre nachádzajú a získajú tak bonusové body v rebríčkoch. Hra bude voľne stiahnuteľná.

Postavy a lokality z hry sa objavia aj v albume s nálepkami. Tu nájdu deti mnoho tipov na výlety a informácie o vybraných miestach, ktoré sa priamo viažu k Legendariu. Na každom z týchto desiatich miest získajú nálepku do albumu. Kontrolné ústrižky budú môcť zaslať do súťaže a hrať o tablety, víkendové pobyty a iné ceny. Už za tri nálepky získajú audio CD s legendami, ktoré pripravil frontman skupiny Komajota Martin Husovský spolu s hercami – manželmi Kvetou a Jozefom Stražanovcami a ďalšími známymi umelcami z Prešovského kraja.

Medzi vybranými lokalitami nebudú chýbať známe turistické miesta ako hrad Ľubovňa, Tatry, Šarišské múzeum v Bardejove, Pieniny, Červený Kláštor alebo prešovský Solivar. Každú z lokalít doplní fotopostava, ktorá návštevníkov upozorní na súťaž a aktivity Legendaria. Zo známejších postáv to bude napríklad mních Cyprián, Levočská biela pani alebo sabinovská Sabína, no medzi postavičkami sú aj novinky.

Slávnostné uvedenie Legendaria do života sa uskutoční v stredu (10.6.) v Šarišskom múzeu v Bardejove. Krstným otcom projektu bude moderátor Ľuboš Sarnovský. Kampaň spojená so súťažou potrvá do 15. septembra. Hra Legendarium bude kraj prezentovať aj v ďalších obdobiach.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie