Do regrutačnej skupiny sa dá zaregistrovať už aj cez mobilné zariadenia

Spravodajstvo
Bratislava 24. mája (TASR) - Ozbrojené sily SR pripravili mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej sa môžu záujemcovia o vstup do armády zaregistrovať do zoznamu čakateľov na pozície, o ktoré majú záujem. Po vyplnení formulára ich oficiálne zaevidujú, takže budú v zozname rovnako, ako keby osobne navštívili regrutačnú skupinu.

Minister obrany Martin Glváč (Smer-SD) verí, že práve nová moderná technika v Ozbrojených silách SR (OS SR) bude pre mladých ľudí motiváciou stať sa profesionálnymi vojakmi. "A práve táto aplikácia im to má uľahčiť v prípade, že sa tak rozhodnú," spresnil Glváč.

Aplikácia s názvom Infoportál OS SR je dostupná pre každého, kto má mobilné zariadenia s operačným systémom Android verzie 2.3 a viac. K dispozícii je na stiahnutie zadarmo na webovej stránke ministerstva obrany. "V prípade, že sa záujemca zaregistruje prostredníctvom kontaktného formulára, regrutačné skupiny ho následne vedia spätne osloviť a ponúknuť mu voľné pozície," informovala TASR hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková. Aplikácia zároveň prináša aj prehľad o aktuálnom dianí v ozbrojených silách.

Infoportál OS SR bol vytvorený v internej réžii Základne stacionárnych, komunikačných a informačných systémov. Jej zamestnanci už v súčasnosti pracujú aj na verzii aplikácie pre ďalšie mobilné zariadenia.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie