Slovenské firmy najviac hľadajú čašníkov a kuchárov

Spravodajstvo
Pracovný portál ISTP.sk rastie, prácu si s ním hľadajú tisíce ľudí. A tisíce firiem cezeň hľadajú zamestnancov.

O koho majú slovenskí zamestnávatelia záujem? Najviac inzerovanými pracovnými ponukami na portáli ISTP.sk sú čašník, kuchár, predavač, vodič, obchodný zástupca a obrábač kovov. „Najväčšiu šancu uplatniť sa majú uchádzači v pracovných oblastiach obchod, marketing a reklama, strojárstvo a gastronómia,“ hovorí Pavol Hudec, manažér portálu ISTP.sk.


Naopak, tí ktorí si prácu hľadajú, podľa údajov z ISTP.sk najviac preferujú zamestnania administratívny pracovník; predavač textilu, obuvi a koženej galantérie; upratovačka (chyžná) a pracovné oblasti obchod, marketing a reklama; bankovníctvo, poisťovníctvo, finančné služby a reality a štátnu správu. „Obchod a marketing je všeobecne preferovaný u uchádzačov hlavne pre svoju atraktivitu z pohľadu náplne práce, pri finančníctve zase dominuje vidina lepšieho zárobku,“ vysvetľuje Hudec.

Kľúčové mesiace pre ISTP

Viac ako 12-tisíc registrovaných zamestnávateľov. Viac ako 11-tisíc inzerátov na pracovné ponuky a celkovo 35-tisíc voľných pracovných miest zo šiestich zdrojov. 600-tisíc návštev stránky za mesiac. To je pracovný portál ISTP.sk.
 
Teší sa záujmu aj zo strany uchádzačov o prácu. Aktuálne je v systéme registrovaných viac ako 190-tisíc používateľov, ktorí sa minimálne raz prihlásili do ISTP. Z toho 40-tisíc uchádzačov o prácu sprístupnilo svoj osobný profil zamestnávateľom.

V poslednom období portál ISTP.sk okrem iného rozbehol spoluprácu s celoštátnym médiom. Sú ním Hospodárske noviny a portál HNonline.sk. “Ak inzeruje zamestnávateľ pracovnú ponuku cez ISTP, automaticky sa zobrazí aj na stránke praca.hnonline.sk,” vysvetľuje Hudec. Denník zverejňuje vybrané ponuky práce z ISTP aj v tlačenom vydaní.http://istp.sk/kurzyNovinky sa udiali aj vo funkcionalite stránky. “Koncom apríla bola do ISTP doplnená nová sekcia s názvom Kurzy, kde nájdu používatelia aktuálne 2 500 kurzov ďalšieho vzdelávania. Možno ich vyhľadávať podľa kľúčových slov, povolaní, oblastí alebo miesta konania,” hovorí Hudec.

Nemenej dôležité je “oživenie” sociálnych sietí a komunikácie ISTP cez ne. V máji pribudol profil ISTP na Twitteri (twitter.com/ISTP_sk). Novinky možno stále sledovať aj na Facebooku (facebook.com/istp.sk) a sieti LinkedIN (https://www.linkedin.com/company/istp-sk?trk=top_nav_home), videá na YouTube (youtube.com/user/TREXIMAbratislava).
 
Pre viac informácií kontaktujte:
Pavol Hudec
hudec@trexima.sk
02/33322209, 0948 123 390

Foto: ISTP.sk, HN, Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie