Siloking Slovakia rozšíri v Záhorskej Vsi výrobné kapacity

Spravodajstvo
Záhorská Ves 14. mája (TASR) – V obci Záhorská Ves sa rozšíria pracovné príležitosti. Najväčší zamestnávateľ v obci, spoločnosť Siloking Slovakia začala stavať novú výrobnú halu, prostredníctvom ktorej chce rozšíriť a modernizovať výrobu kŕmnych strojov pre chovateľov hovädzieho dobytka a prevádzkovateľov zariadení na výrobu bioplynu.

Starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič v tejto súvislosti pripomenul, že spoločnosť už zamestnáva približne 100 obyvateľov obce a blízkeho okolia, s rozšírením výroby príde k náboru ďalších pracovníkov. Pre obec bude mať rozšírenie výroby prínos aj z hľadiska príjmu z daní. „Je to pokračovanie úspešnej spolupráce," zhodnotil investíciu najväčšieho zamestnávateľa v obci starosta pri stredajšom (13.5.) položení základného kameňa novej haly. Tá by mala byť skolaudovaná v októbri tohto roku.

Firma dáva prácu najmä ľuďom vyučeným v oblastiach kovovýroby a strojárskej výroby. "Zamestnávame odborne skúsených obrábačov kovov, zváračov, ale zručných zamestnancov si vieme aj sami zaškoliť," uviedol riaditeľ spoločnosti Marian Červeňanský.

Výstavba novej haly s modernizovanou technológiou si vyžiada investíciu asi 2,5 milióna eur. Súčasťou technologického zefektívnenia výroby bude aj inštalácia laserového páliaceho stroja.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie