Firmy sa ešte môžu prihlásiť do súťaže Európska cena za podporu podnikania

Spravodajstvo
Bratislava 8. mája (TASR) – Firmy, neziskové organizácie, ale aj školy a obce, teda verejný aj súkromný sektor, sa ešte môžu prihlásiť do súťaže Európska cena za podporu podnikania (EEPA). Prihlášky sa posielajú do konca mája na Slovak Business Agency (SBA), ktorá je na Slovensku národným koordinátorom tejto každoročne vyhlasovanej celoeurópskej súťaže.

"Cieľom súťaže je odmeniť politiky tých štátov, ktoré podporujú podnikanie na miestnej, regionálnej alebo národnej úrovni. Prihlášky môže poslať každý, kto rôznymi formami podporuje podnikanie, nielen firmy, ale aj rôzne nadácie, združenia a platformy," informovala TASR hovorkyňa SNA Dominika Bizíková.

V minulom roku sa do súťaže zapojilo 358 projektov z 31 krajín. Národné poroty nominovali do európskeho kola 58 projektov. Súťaž má dve výberové kolá. Na postup do celoeurópskeho je potrebné, aby sa súťažiaci najskôr zúčastnili národného kola.

Prihlásené slovenské projekty bude hodnotiť komisia zložená zo zástupcov SBA, Slovenského živnostenského zväzu, Združenia podnikateľov Slovenska a Ministerstva hospodárstva SR. Odborná nezávislá porota napokon vyberie víťazov súťaže, ktorí budú vyhlásení na slávnostnom odovzdávaní cien v novembri 2015 v Luxemburgu.

Najzaujímavejšími projektmi z minulého ročníka boli projekt Ľudové remeslá - šanca pre všetkých, ktorého autorom boli Tradičné ľudové umelecké remeslá z Leopoldova. Ďalším bol projekt "future accelerated" od spoločnosti CEIT Technical Innovation zo Žiliny, Podnikateľský nápad roka predstavilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska a Start-up kancelária, autorom projektu bol Univerzitný technologický inkubátor Slovenskej technickej univerzity.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie