Na hrade Šášov pracujú od mája deviati ľudia z radov nezamestnaných

Spravodajstvo
Žiar nad Hronom 5. mája (TASR) - Na hrade Šášov neďaleko Žiaru nad Hronom pracujú od začiatku mája deviati ľudia z radov nezamestnaných, ktorých sa Združeniu na záchranu hradu Šášov podarilo zamestnať v rámci projektu ministerstva kultúry a ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Počas šiestich mesiacov budú pokračovať v projektoch, ktoré sú zamerané na barbakan a hradnú vežu. "Našou snahou bude komplexne zakonzervovať barbakan tak, aby sme sa už k nemu nemuseli v budúcnosti vracať, no a tiež chceme pokračovať v delovej veži, ktorá je pre nás prioritou," podotkol predseda združenia Rastislav Uhrovič s tým, že v budúcnosti by tam chceli vytvoriť určité zázemie.

Do projektu zamestnávania nezamestnaných pri obnove kultúrnych pamiatok sa združenie zapojilo už tretíkrát. "Prvý rok sme mali na hrade piatich nezamestnaných, druhý rok deviatich a tohto roku pokračujeme v rovnakom počte," zhodnotil Uhrovič. Ako ďalej uviedol, teraz sú medzi zamestnanými iba muži, pričom niektorí tu pracovali aj vlani. Aj keď členovia združenia vykonávajú na hrade práce aj v rámci dobrovoľníctva, súvislá práca, ktorú títo ľudia za pol roka odvedú, je podľa Uhroviča pre hrad veľkou pomocou.

Hrad Šášov, ktorý je neprehliadnuteľný už z diaľky, je často vyhľadávanými turistami. Nedávno sa stal tiež súčasťou Barborskej cesty, ktorá spája slávne banské mestá, vyzdvihuje ich historické pamiatky a prírodné krásy. "V súčasnej dobe sa tam už nachádzajú aj smerovníky," podotkol Uhrovič. V minulom roku pribudli v dolnom hrade i dva prístrešky, ktoré turistom poslúžia na oddych, ale aj ako úkryt v prípade zlých poveternostných podmienok.
Zdroj, foto: TASR  
"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie