Komora vydala osvedčenie pre výkon duálneho vzdelávania už dvom firmám

Spravodajstvo
Bratislava 4. mája (TASR) - Slovenskí poľnohospodári sa zapoja do systému duálneho vzdelávania už v školskom roku 2015/2016. Informovala o tom dnes hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

SPPK podľa jej informácií vydala osvedčenie už dvom poľnohospodárskym subjektom, ktoré prejavili záujem a splnili podmienky pre výkon praktického vyučovania v systéme duálneho vzdelávania podľa zákona číslo 61 z tohto roku o odbornom vzdelávaní a príprave. Obidva poľnohospodárske subjekty tak budú môcť pripravovať žiakov už v školskom roku 2015/2016.

"Ide o firmy v okrese Nové Zámky a Levice, a to Agrocontract Mikuláš, a. s., a Poľnohospodárske družstvo so sídlom v Žemberovciach. Obidva podniky sa do systému duálneho vzdelávania zapoja v učebnom odbore Poľnohospodár–farmárstvo, na ktorý im bolo vydané osvedčenie o spôsobilosti zamestnávateľa poskytovať praktické vyučovanie v systéme duálneho vzdelávania. Manažment týchto podnikov využíva možnosť vychovať si žiakov–budúcich zamestnancov. V zahraničí takúto možnosť využívajú mnohí zamestnávatelia," uviedla.

Obidve poľnohospodárske firmy, ktoré patria v regiónoch k významným zamestnávateľom, ale aj k lídrom z hľadiska dosahovaných výsledkov hospodárenia, budú podľa nej uzatvárať zmluvu o duálnom vzdelávaní so Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Leviciach a zmluvy priamo so žiakmi, ktorí prejavia záujem o štúdium v systéme duálneho vzdelávania. Stanú sa tak prvými žiakmi, ktorí podľa nového zákona získajú už počas školy nielen teoretické, ale aj praktické vzdelanie priamo u zamestnávateľa.

"Do systému duálneho vzdelávania sa budú zapájať aj ďalšie poľnohospodárske či potravinárske spoločnosti, ktoré budú podávať žiadosti na úrad SPPK. Ak chcú získať zamestnávatelia osvedčenie a vychovávať si vlastných žiakov-budúcich zamestnancov v školskom roku 2016/2017, musia podať žiadosti o overenie ich spôsobilosti do 30. septembra 2015," upozornila.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie