Hľadajú sa najlepší absolventi, ktorí budú učiť Slovensko

Spravodajstvo
Bratislava 3. mája (TASR) - Tréningy komunikácie či manažérskych zručností, skúsenosť v podobe dvojročnej platenej práce učiteľa a možnosť pomôcť zlepšiť šance na lepšiu budúcnosť pre deti zo znevýhodnených prostredí. Takýto štart životnej kariéry ponúka slovenským absolventom vysokých škôl medzinárodná organizácia Teach for Slovakia. Do náboru sa môžu zapojiť absolventi akýchkoľvek odborov, ale aj mladí profesionáli do konca mája.

"Do programu pozývame mladých ľudí, ktorí dosiahli výnimočné úspechy v škole či v mimoškolských aktivitách a chcú meniť Slovensko k lepšiemu. U nás získajú šancu rozvinúť svoj líderský potenciál a zároveň pomôcť deťom, ktoré to najviac potrebujú. Absolventi tohto programu vo svete sa vďaka nadobudnutým skúsenostiam vo vedení a motivovaní ľudí rýchlo stávajú lídrami v biznise, školstve či politike," povedal Stanislav Boledovič, zakladateľ Teach for Slovakia.

Učiteľom sa pred niekoľkými dňami na základnej škole v Plaveckom Štvrtku stal aj šéf slovenskej pobočky Google Rastislav Kulich. "Snažil som sa deti zaujať. Pre istotu som si priniesol aj harmoniku. Ukázalo sa, že vyvolať záujem je ľahšie, ako ho potom správne usmerniť až tlmiť, a to som vytiahol všetok svoj manažérsky arzenál. Skúsil som si to a už chápem, prečo sa o absolventov z Teach for Slovakia top firmy bijú. Kto zvládne toto úspešne robiť dva roky, zvládne už v živote snáď úplne všetko," skonštatoval.

Prvý ročník, ktorý nastúpil do škôl v septembri minulého roku, je zložený z 13 účastníkov. Tí v súčasnosti pracujú v regiónoch s nižšou životnou úrovňou, napríklad v Plaveckom Štvrtku, Huncovciach či Nálepkove. Odbory, ktoré vyštudovali, sú rôznorodé. "Dôležitejšie ako zameranie je však osobné nasadenie a schopnosť mladých absolventov kooperovať s rôznymi komunitami, vedením základných škôl, učiteľmi a, samozrejme, žiakmi a ich rodičmi," povedala Naďa Kasalová, manažérka pre nábor a marketing Teach for Slovakia.

Teach for Slovakia je iniciatíva zameriavajúca sa na zlepšenie vzdelávania detí a na zvýšenie počtu lídrov v spoločnosti. Ide o súčasť celosvetovej iniciatívy Teach for All, ktorá pôsobí vo viac ako 30 krajinách po celom svete. Záujemcovia o zaradenie do programu sa môžu do 31. mája zaregistrovať na webe www.teachforslovakia.sk.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie