Frankofónni študenti sa môžu uplatniť vo francúzskych firmách

Spravodajstvo
Bratislava 1. mája (TASR) – Väčšie šance uplatniť sa na trhu práce, najmä vo francúzskych firmách, ponúka Fakulta manažmentu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Svojim frankofónnym študentom umožňuje nastúpiť na dvojité magisterské štúdium, na konci ktorého získajú nielen diplom zo svojej univerzity, ale aj z univerzity v Lorraine vo Francúzsku, s ktorou (FMUK) podpísala dohovor o dvojitom diplome. Študenti nemusia opustiť Slovensko, nakoľko francúzski profesori hosťujú na slovenských univerzitách.

"Na Slovensku pôsobí približne 400 francúzskych firiem a francúzštinu tu študuje stále väčšie množstvo študentov, avšak zatiaľ medzi nimi chýba prepojenie. Príležitosť zamestnať vo francúzskych firmách ponúka aj podujatie "Stretnutie študentov s firmami". Tento rok bol už jeho štvrtý ročník. Zorganizovali ho študenti tretieho ročníka francúzskeho programu pod vedením svojho pedagóga Frederica Delaneuvilla. Cieľom bolo najmä pomôcť študentom získať potrebné kontakty, zlepšiť tak ich možnosti uplatniť sa na trhu práce. Dokonca niektorí si našli prácu vo francúzskej firme," priblížila organizátorka organizačného tímu Mária Čibíková.

Podujatie podľa nej naberá na atraktivite, čoho dôkazom bola početná účasť zástupcov popredných francúzskych firiem pôsobiacich na Slovensku, akým sú napríklad Amazon, Translata, Pont Francophone, PSA Services Centre Europe, Peugeot Slovakia, Citroën Slovakia, Schneider Electric. Prítomní boli aj členovia Francúzsko-slovenskej obchodnej komory, Belgicko-slovenskej obchodnej komory a ďalších firiem. Prišli študenti zo všetkých vysokých škôl a univerzít Slovenska, ktoré ponúkajú francúzske kurzy. Fórum sa konalo v priestoroch tvorivej dielne, ktorá je otvorená pre dizajnérov, vývojárov, umelcov, študentov, ale aj pre celú širokú verejnosť. Ponúka prácu a technológie digitálnej výroby 21. storočia.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie