Do Turca mieri nový kórejský investor, chystá sa vytvoriť 180 pracovných miest

Hľadám prácu
Turčianske Teplice 29. apríla (TASR) – Do okresu Turčianske Teplice mieri nový kórejský investor, spoločnosť Samwha tech. V tomto regióne plánuje vytvoriť 180 nových pracovných miest. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková. Ako pripomenula, minister hospodárstva Pavol Pavlis už počas včerajšieho (28.4.) výjazdu v Nových Zámkoch informoval médiá, že dnes oficiálne potvrdí ďalšiu novú investíciu na Slovensku, a to v oblasti Turca.

"S predstaviteľmi spoločnosti sa minister stretol ešte počas svojej jesennej pracovnej návštevy v Kórejskej republike a príchod nového investora na Slovensko je aj výsledkom týchto spoločných rokovaní," dodala Žiaková.

Investícia v celkovej výške 8,3 milióna eur sa podľa nej už začala realizovať, a to po podaní investičného zámeru odkúpením existujúceho výrobného priestoru. Spustenie samotnej výroby sa očakáva už koncom roka 2015. Nábor zamestnancov na 180 pracovných miest sa pravdepodobne začne už v druhom polroku tohto roka. Pôjde o tzv. manufacturing steel products, čiže výrobu komponentov z ocele.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie