Miera nezamestnanosti v marci tohto roka klesla na 12,06 %

Spravodajstvo
Bratislava 20. apríla (TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v marci tohto roka úroveň 12,06 %. Medzimesačne, v porovnaní s februárom, keď bola na úrovni 12,32 %, tak poklesla o 0,26 percentuálneho bodu (p. b.) a medziročne klesla o 1,22 p. b. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVR) SR Marián Valentovič. 

Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v treťom mesiaci tohto roka 325.171 osôb. "Medzimesačne, v porovnaní s februárom 2015, poklesol stav uchádzačov o 7047 osôb. Medziročne ich počet klesol o 33.114 osôb, čo je o 9,24 % menej," doplnil Valentovič.

Miera evidovanej nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie dosiahla v marci 13,70 %. "V porovnaní s februárom tohto roka ide o pokles o 0,25 p. b., medziročne poklesla o 1,02 p.b.," spresnil Valentovič.

Celkový počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradov práce bol v marci tohto roka 369.455 osôb. "Medzimesačne ide o pokles o 6815 osôb, medziročne je to pokles o 27.761 osôb, čo je o 6,99 % menej," doplnil generálny riaditeľ ÚPSVR.

Medzimesačný pokles miery evidovanej nezamestnanosti bol zaznamenaný vo všetkých krajoch na Slovensku. "Najvýraznejší pokles bol dosiahnutý v Banskobystrickom kraji," doplnil Valentovič s tým, že nezamestnanosť klesala vo všetkých krajoch aj v medziročnom porovnaní.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie