Vedomosti 15-ročných žiakov preverí medzinárodné testovanie PISA

Spravodajstvo
Bratislava 20. apríla (TASR) - Približne 7600 15-ročných žiakov na základných a stredných školách bude od dnes do 1. mája vypĺňať zadania medzinárodnej štúdie OECD PISA. Testovanie zisťuje výsledky vzdelávania z pohľadu požiadaviek trhu práce, t. j. funkčnú gramotnosť žiakov.

"PISA v každom cykle pokrýva tri sledované oblasti - čitateľskú, matematickú a prírodovednú gramotnosť. V priebehu jednotlivých cyklov sa však vždy kladie dôraz na jednu z daných oblastí. V cykle PISA 2015 je takouto oblasťou prírodovedná gramotnosť," uviedla pre TASR hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Žiaci však budú okrem zadaní zameraných na prírodovednú gramotnosť riešiť aj tzv. oblasti riešenia problémov. SR sa v tomto cykle zapojí tiež do testovania finančnej gramotnosti.

Testovanie prebehne na približne 296 základných a stredných školách, z čoho je 270 škôl s vyučovacím jazykom slovenským a 26 škôl s vyučovacím jazykom maďarským.

"Počnúc hlavným testovaním PISA 2015 bude testovanie štúdie PISA na Slovensku prebiehať výlučne v elektronickej podobe prostredníctvom PC," dodala Dupaľová Ksenzsighová.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie