Zamestnávatelia sa stále dopúšťajú chýb pri výkazoch pre Sociálnu poisťovňu

Spravodajstvo
Bratislava 20. apríla (TASR) - Za 1. štvrťrok 2015 opravili zamestnanci pobočiek Sociálnej poisťovne (SP) u zamestnávateľov pri kontrole spolu 8324 chýb v registračných listoch (RLZ a RLFO) a ďalších 55.343 chýb v mesačných výkazoch poistného a výkazoch poistného (MVP/VP).

Počet chýb zamestnávateľov od začiatku roka rastie. Kým v januári bolo pri kontrolách opravených 2079 chýb v registračných listoch a 11.521 v spomínaných výkazoch, vo februári to bolo 3004 v RLZ a RLFO a 20.049 chýb v MVP/VP a v marci opravili zamestnanci pobočiek pri kontrolách až 3241 chýb v RLZ a RLFO a ďalších 23.773 v MVP/VP.

S cieľom obmedziť chybovosť vo výkazoch pobočky SP pripravujú na máj ďalšiu sériu školení na elimináciu nesprávnych postupov zamestnávateľov v oblasti sociálneho poistenia. Zamestnávatelia sa aktívnou účasťou na školeniach môžu v budúcnosti vyhnúť možným pokutám a penále za chyby, ktoré zamestnanci poisťovne opakovane objavujú pri kontrolách plnenia ich povinností v oblasti sociálneho poistenia.

Zamestnávatelia okrem pripravovaných školení môžu otázky správneho postupu pri registrácii svojich zamestnancov a plnení si odvodových povinností konzultovať aj priamo v pobočkách, a tiež telefonicky či mailom prostredníctvom Informačno-poradenského centra. Potrebné informácie môžu zamestnávatelia získať aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie