Do kolektívneho vyjednávania v automobilke PSA vstupuje sprostredkovateľ

Spravodajstvo
Trnava 13. apríla (TASR) – Do kolektívneho vyjednávania v trnavskej automobilke PSA Peugeot Citroën Slovakia vstupuje sprostredkovateľ. V tomto týždni sa má stretnúť so zástupcami odborov i zamestnávateľa.

Prvé stretnutie bude podľa informácií podpredsedu ZO OZ KOVO PCAS Mareka Víteka individuálne s každou stranou. Nasledujúce by mali byť podľa jeho slov spoločné.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVaR) SR vyslalo do automobilky sprostredkovateľa, nakoľko sa odbory a zamestnávateľ nevedia dohodnúť na dodatku ku kolektívnej zmluve na tento rok. Odbory sa dožadujú zvýšenia mzdy, vedenie spoločnosti navrhuje jednorazový príspevok, ktorý ale nedosahuje výšku percentuálneho zvýšenia, preto ho odborári odmietajú.

Priemerná mzda výrobných pracovníkov, majstrov a špecialistov spolu s príplatkami za nočné zmeny a podobne je podľa Víteka 1148 eur v hrubom. V rokoch 2013-2014 zvýšilo vedenie mzdu 64 percentám zamestnancov asi o 44 eur, pokračovať chce individuálne podľa dosiahnutých pracovných výsledkov.

V automobilke pracuje zhruba 3300 zamestnancov, kolektívna zmluva je v PSA Peugeot Citroën Slovakia uzavretá s platnosťou do roku 2018.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie