Nový investor by mohol vytvoriť do 350 pracovných miest

Hľadám prácu
Hnúšťa 1. apríla (TASR) – Jedným z miest, v ktorých španielska zlievarenská spoločnosť Funderia Condals zvažuje postaviť svoju novú zlievareň, je aj Hnúšťa v Rimavskosobotskom okrese. Ak sa investor rozhodne pre toto mesto, podľa vyjadrenia primátora Michala Bagačku by v tamojšom priemyselnom parku mohlo pribudnúť 300 až 350 nových pracovných miest.

Investora v tomto prípade kontaktovala priamo samospráva. „Spoločnosť sme oslovili v čase, keď im nevyšiel zámer postaviť zlievareň pri Prešove. Myslím si, že im máme čo ponúknuť, keďže tento druh priemyslu má u nás v Hnúšti historické korene,“ zdôvodnil primátor. Ako dodal, s investorom mali niekoľko stretnutí a snažili sa mu vyjsť v ústrety. „Zástupcovia spoločnosti sa boli pozrieť na pozemky, ktoré sme im ponúkli a poskytli sme im všetky požadované dokumenty,“ uviedol Bagačka.

Negatívnych dosahov zlievarne na životné prostredie sa primátor neobáva. „Dnešné technológie sú vyspelejšie ako kedysi a natoľko bezpečné, že sme sa v rámci mestského zastupiteľstva rozhodli príchod tohto investora podporiť,“ povedal. Ako ďalej spomenul, príchod spoločnosti do Hnúšte by bol pomocou pri znižovaní nezamestnanosti, ktorá je v Rimavskosobotskom okrese už roky najvyššia v rámci celého Slovenska.

Podľa primátora sa Funderia Condals zatiaľ rozhoduje medzi viacerými lokalitami na Slovensku a rozhodnutie o umiestnení zlievarne ešte nepadlo. „Čakáme na ich vyjadrenie, či k nám prídu, alebo nie. Pokiaľ sa rozhodnú pre Hnúšťu, budeme radi, ak nie, budeme hľadať ďalších investorov,“ vyjadril sa Bagačka.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie