SPŠ v Snine sa dohodla na spolupráci s ďalšou výrobnou spoločnosťou

Spravodajstvo
Snina 1. apríla (TASR) - Stredná priemyselná škola (SPŠ) v Snine pokračuje v nastúpenom trende prepájania výučby odborných predmetov s praxou. Dôkazom toho je nová dohoda, ktorú uzavrela s kovoobrábacou firmou MK MIKOR, s. r. o.

Ako TASR informovala riaditeľka školy Alena Romanová, táto spoločnosť si prenajala v školských CNC dielňach pred časom časť jej priestorov, kde začala realizovať svoj výrobný program.

"Chceme dosiahnuť to, aby mali naši žiaci zabezpečený kvalitný praktický výcvik vo firme priamo v priestoroch školy, a to na strojnom vybavení s vyšším riadiacim systémom. Dohodli sme na prepracovanom modeli vzdelávania, ktorý bude prepojením výučby na strojnom vybavení školy a na strojnom vybavení firmy," vysvetlila Romanová.

Žiaci tak budú získavať prax napríklad pri obsluhe vertikálnej frézky, univerzálneho hrotového sústruhu, ďalej im bude umožnené programovanie CNC obrábacieho centra v prostrední riadiaceho systému Heidenhain či práca na strojnom vybavení zmienenej spoločnosti. Pôjde napríklad o programovanie a obsluhu Vertikálneho obrábacieho centra MCV 754, tvorbu CNC programov či výrobu súčiastok na uvedenom stroji.

Výsledkom spolupráce má byť podľa slov riaditeľky aj pravidelné vzdelávanie a školenia učiteľov odborných predmetov spoločne so zamestnancami firmy bez dodatočných finančných nákladov. Spoločnosť bude navyše poskytovať náradie, príslušenstvo a materiál pre CNC obrábanie a zabezpečovať v dielni bežnú údržbu aj školských CNC strojov.

"V súčasnosti, keď sa diskutuje o ideálnom modeli vzdelávania v odborných školách, je to prvok, ktorý je podľa nášho názoru pre priemyselnú školu maximálne vyhovujúci. Je bez dodatočných nákladov a s využitím prebytočných priestorov, ktorými škola disponuje," podotkla riaditeľka Romanová.

Sninskej SPŠ sa podarilo nadviazať v uplynulých rokoch spoluprácu s viacerými výrobnými spoločnosťami. KIA Motors Slovakia jej darovala tri osobné motorové vozidlá ako učebné pomôcky a model vznetového motora, ktoré využíva pri odbornom vzdelávaní. K ďalším spoločnostiam, s ktorými škola spolupracuje, patrí napríklad ANDRITZ Slovakia, sninský UNEX, ŠKODA AUTO Slovensko, Castrol či Aptech Europe.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie