V Podlužanoch plánuje investor postaviť mobilnú betonáreň

Spravodajstvo
Podlužany 1. apríla (TASR) - V Podlužanoch v okrese Bánovce nad Bebravou by mali postaviť dočasnú mobilnú betonáreň. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila obchodná spoločnosť Ladce Betón na posúdenie vplyvov na životné prostredie a je v zisťovacom konaní. Do výroby betónovej zmesi a zariadenia plánuje spoločnosť investovať približne 100.000 eur.

Zámerom investora je realizácia mobilnej betonárky s miešačkou konštrukčne upravenej pre ľahkú montáž a demontáž ako dočasnej stavby pre výrobu betónu. Nachádzať by sa mala na prenajatom pozemku, ktorý je súčasťou výrobného areálu spoločnosti z Topoľčian, zaoberajúcej sa výrobou kameniva, betónu a betónových výrobkov.

Spoločnosť predpokladá, že ročne vyrobí do 72.000 ton betónovej zmesi, ktorú by využili nielen odberatelia Bánovského okresu, ale aj investor aktuálnej výstavby obchvatu mesta Bánovce nad Bebravou, čím by sa zmenšili jej dovozné vzdialenosti. S výstavbou plánuje začať v 2. štvrťroku tohto roka, pričom dokončiť by ju mala v 4. štvrťroku. Zámer počíta aj s vytvorením troch nových pracovných miest.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie