Podnikatelia sa môžu bezplatne pripojiť na virtuálnu registračnú pokladnicu

Spravodajstvo
Bratislava 29. marca (TASR) – Podnikateľom, ktorí budú od 1. apríla evidovať hotovostné platby, vytvárať a tlačiť pokladničné doklady cez virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP), je už k dispozícii mobilná aplikácia "Pokladnica", prostredníctvom ktorej sa môžu k VRP pripojiť. Dostupná je v mobilnom obchode Google Play pre operačný systém Android, onedlho bude k dispozícii aj pre operačný systém iOS.

"Bezplatná aplikácia je k dispozícii aj pre smartfóny a tablety. Podnikatelia teda nemusia používať len počítač alebo notebook. Pracovať v aplikácii môžu po doručení prihlasovacích údajov, ktoré im prídu poštou v bezpečnostnej obálke. Mobilná aplikácia má všetky funkcionality ako tá, ktorá je určená pre klasické stolové počítače či notebooky. Tou hlavnou je vytvorenie a vytlačenie pokladničného dokladu," povedala pre TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Patrícia Macíková.

Aplikácia je určená pre podnikateľov, ktorým od apríla vzniká povinnosť používať registračnú pokladnicu a zároveň mesačne vydajú maximálne 1000 bločkov. Od apríla môžu využívať aj ďalšiu novinku, ktorou je mobilná aplikácia "Over doklad". "Pripravená je pre oba spomínané operačné systémy Android a iOS. Každý bloček vydaný cez VRP bude mať unikátny QR kód. Po spustení aplikácie stačí nasnímať tento kód. Na displeji mobilného zariadenia sa zobrazí bloček v elektronickej podobe. Užívateľ si tak môže porovnať, či sú na vytlačenom doklade rovnaké údaje ako na elektronickom," doplnila hovorkyňa FS.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie