Dávku v hmotnej núdzi si v bánoveckom okrese odpracováva viac ako 200 ľudí

Spravodajstvo
Bánovce nad Bebravou 26. marca (TASR) - Dávku v hmotnej núdzi si v okrese Bánovce nad Bebravou odpracováva podľa štatistiky z februára tohto roku približne 240 ľudí. Informovala o tom TASR riaditeľka Odboru sociálnych vecí a rodiny bánovského pracoviska Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Partizánske Iveta Duchoňová.

"Priamo v meste Bánovce nad Bebravou si odpracovalo dávku 135 poberateľov dávky v hmotnej núdzi a v okolitých obciach to bolo 105 poberateľov," spresnila Duchoňová.

Doplnila, že poberatelia v prvom rade vykonávajú práce pre obce a mesto. "Pracujú najmä pri udržiavaní čistoty v obciach, v tomto období zametajú chodníky, v zime z nich odpratávali sneh," ozrejmila.

Mnohým poberateľom úrad práce dávku odňal, alebo ju znížil o základnú sumu 61,60 eura. "Dôvodom bolo, že si ju buď neodpracovali, alebo odmietli ponuku. Mnohí prišli aj sami, že nechcú byť poberateľmi, lebo pracujú niekde inde," dodala Duchoňová.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie