Trenčianska univerzita je významný prvok siete slovenských univerzít

Spravodajstvo
Trenčín 25. marca (TASR) – Treba oceniť pokrok v modernizácii a vyriešenie ťaživých problémov, ktoré v minulosti trápili Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne. Po dnešnej prednáške študentom univerzity to povedal premiér Robert Fico.

„Informoval som študentov, že vláda nebude na Slovensku podporovať vznik škôl, ktoré nemajú žiadnu perspektívu a radšej budeme rozdeľovať balík peňazí medzi školy, ktoré si to zaslúžia. Univerzitu v Trenčíne vnímame ako významný prvok siete univerzít na Slovensku,“ skonštatoval premiér.

Ako dodal, dnešná prednáška študentom univerzity bola venovaná dôležitým európskym témam. Ocenil záujem študentov o aktuálne dianie v Európskej únii i v ostatných častiach Európy. „Dôraz som kládol na hodnotenie doterajších 11 rokov Slovenska v Európskej únii, vnímam ich ako mimoriadne úspešné. Slovensko nemá inú perspektívu ako európsku, dosiahli sme najväčšiu úroveň integrácie, pomenoval som však aj vonkajšie a vnútorné riziká pre Európsku úniu, ako predstavu o budúcnosti Európskej únie,“ priblížil predseda vlády.

TnUAD je podľa jej rektora Jozefa Habánika v procese komplexnej akreditácie, škola sa na ňu pripravovala viac ako rok a pol. „Spracovali sme materiál v súlade s požiadavkami akreditačnej komisie, predložili sme ho v júni minulého roku, v novembri sme tu mali zasadnutie stálej a dočasnej skupiny akreditačnej komisie. Momentálne prebieha hodnotenie všetkých 20 vysokých škôl a ja očakávam, že v najbližších mesiacoch budeme oboznámení s hodnotením. Certifikovali sme vnútorný systém riadenia kvality na univerzite, výrazne sme modernizovali infraštruktúru aj za pomoci štrukturálnych fondov Európskej únie, vybudovali sme viaceré excelentné centrá výskumného charakteru najmä v oblasti nových materiálov,“ zdôraznil rektor.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie