Rast zamestnanosti v eurozóne sa vo 4. kvartáli spomalil

Spravodajstvo
Luxemburg 17. marca (TASR) - Rast zamestnanosti v eurozóne sa v posledných troch mesiacoch minulého roka spomalil, aj keď ekonomika naopak zrýchlila. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat sa zamestnanosť v regióne, ktorý zaviedol euro, vo 4. štvrťroku 2014 zvýšila len o 0,1 % v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi, keď medzikvartálne stúpla o 0,2 %. Aj v 2. štvrťroku 2014 vzrástla zamestnanosť v eurozóne viac, a to o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní sa počet zamestnancov v menovom bloku za tri mesiace do konca decembra 2014 zvýšil o 0,9 % na 148,6 milióna ľudí. To je väčší prírastok ako v 3. kvartáli, keď zamestnanosť v regióne stúpla medziročne o 0,7 %.

V celej 28-člennej Európske únii (EÚ) vzrástla zamestnanosť vo 4. štvrťroku 2014 medzikvartálne o 0,2 % a medziročne o 1 % na 226,7 milióna ľudí.

Spomedzi členských štátov EÚ, za ktoré má Eurostat k dispozícii údaje, najvyšší medzikvartálny nárast zamestnanosti zaznamenali v sledovanom období Španielsko a Lotyšsko (zhodne o 0,7 %), Írsko a Slovensko (o 0,6 %). Naopak, najviac klesla zamestnanosť v Portugalsku (-1,4 %), na Cypre (-0,6 %), za ktorými nasledujú Poľsko (-0,3 %), Taliansko (-0,2 %) a Malta (-0,1 %).
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie