Súčasťou písomných maturít budú aj bezpečnostné opatrenia

Spravodajstvo
Bratislava 16. marca (TASR) - Distribúciu testov k písomným maturitám budú aj tento rok sprevádzať bezpečnostné opatrenia. Napríklad testové zásielky sa z Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) budú doručovať do tzv. distribučných miest odborov školstva pri okresných úradoch v bezpečnostných obaloch.

Po testy si v deň maturít prídu riaditelia stredných škôl. "Po príchode do školy neporušenosť obalov testov ešte prekontroluje predseda školskej maturitnej komisie, teda externý dozor, ktorý v škole dohliada na bezpečnosť a objektívnosť priebehu maturít," priblížila hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná. Podľa jej slov pri maturitách sú zavedené také bezpečnostné opatrenia, ktoré sa osvedčili aj v predchádzajúcich ročníkoch maturitných skúšok v rámci celého Slovenska.

Písomné maturity začínajú v 729 stredných školách v utorok 17. marca. Zúčastní sa na nich 48.010 stredoškolákov.

V utorok budú žiaci písať testy zo slovenského jazyka a literatúry. Nasledujúci deň z cudzích jazykov. Žiaci, ktorí si vybrali ako jeden z maturitných predmetov matematiku, budú písať test vo štvrtok (19.3.). Týždeň písomných maturít v piatok (20.3.) uzavrú žiaci zo škôl národnostných menších, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie