Cieľom série prednášok je rozvíjanie finančnej gramotnosti študentov

Spravodajstvo
Dunajská Streda 13. marca (TASR) - Rozvíjať finančnú gramotnosť študentov je hlavným cieľom série prednášok, ktorá sa začala tento týždeň na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede. Organizátorom projektu, ktorý trvá jednu vyučovaciu hodinu, je Okrúhly stôl Maďarov (OSM) na Slovensku. V spolupráci s regionálnou agentúrou OpenReg chce dosiahnuť, aby žiaci na stredných školách vedeli viac o tom, ako treba narábať s financiami. Informoval TASR tvorca projektu, vedúci ekonomickej sekcie OSM Peter Rajkovics.

„Je enormne dôležité, aby študenti mali po skončení školy aspoň základné informácie o situácii na finančnom trhu. Musia vedieť, aký môže byť ich mesačný zárobok, ako treba sporiť a ako treba narábať s peniazmi," zdôraznil Rajkovics s tým, že výskumy ukázali, že práve na južnom Slovensku je zadlženosť ešte väčšia, ako sa to predpokladalo, takže projekty tohto druhu majú svoju opodstatnenosť. „Práve mladí to majú najťažšie, lebo sú ešte naivní a to sa často zneužíva,“ pokračoval tvorca projektu.

Ďalšia prednáška sa uskutočnila vo štvrtok (12. 3.) na Strednej odbornej škole stavebnej v Dunajskej Strede. Budúci týždeň sa bude pokračovať na Gymnáziu J. Selyeho v Komárne. Organizátori v prípade záujmu plánujú v budúcom školskom roku vytvoriť ďalšie časti projektu, aby študenti získali čo najviac informácií v tejto oblasti.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie