Do týždňa venovaného financiám sa zapojili študenti i matky na materskej

Spravodajstvo
Bratislava 12. marca (TASR-OTS) – Svetový týždeň peňazí má za sebou už polovicu plánovaných podujatí, ktoré sú zamerané na finančné vzdelávanie, workshopy a zážitkové aktivity s jedným cieľom – poznať hodnotu, význam peňazí a naučiť sa s nimi zodpovedne narábať. Rušno bolo v komunitách v Žilne, Martine, Rajci či v Banskej Bystrici. Celkovo sa do aktivít v rámci Global Money Week (GMW) plánuje zapojiť takmer 1400 účastníkov zo 16-tich miest a obcí Slovenska.

Workshopy a prednášky sú zaujímavé pre všetky vekové kategórie. Ich snahou je informovať o význame peňazí v meniacom sa ekonomickom systéme a budovaní finančnej budúcnosti. Záujmu sa tešia aj témy o sporení či prevencii pred zadlžovaním sa exekúciami.

"V nemalej miere je dôležité povzbudiť deti a mladých ľudí do aktívneho prístupu v školách a komunitách, ponúknuť im možnosť vyskúšať si podnikateľské zručnosti a motivovať ich k filantropii," vysvetlila Alena Matušková, projektová manažérka Nadácie pre deti Slovenska. "Učiť sa poznávať peniaze formou hry, modelových situácií alebo diskusie s odborníkmi je prirodzené a aj efektívne, pretože hovoríme o reálnom živote, situáciách, ktoré musíme riešiť," dodala Diana Priechodská Brodnianska zo spoločnosti Provident Financial, ktorá podporuje finančné vzdelávanie prostredníctvom Školy rodinných financií už siedmy rok.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie