Združenie Ponk v Nitre pomôže študentom UKF s prípravou na prax

Spravodajstvo
Nitra 1. marca (TASR) – Možnosť stretávať sa a diskutovať s úspešnými slovenskými podnikateľmi, marketérmi, grafikmi, či redaktormi médií získajú študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Vďaka partnerstvu s občianskym združením Ponk sprostredkujú záujemcom svoje životné a pracovné skúsenosti úspešní ľudia z rôznych oblastí podnikania. Univerzita už podpísala so združením dohodu o vzájomnej spolupráci. Tá umožňuje organizovanie prednášok a podujatí určených pre študentov, absolventov, odborných a vedeckých pracovníkov univerzity. „Okrem toho prináša aj zdieľanie kontaktov na výskumný a odborný ľudský potenciál i kontakty na firmy a organizácie, ktoré majú záujem o riešenie zamestnanosti v nitrianskom regióne,“ informovalo vedenie UKF.

Ako skonštatoval jeden zo zakladateľov Ponku a zároveň absolvent UKF v Nitre Michal Remiáš, študenti potrebujú odborné vedomosti, ktoré im ich študijný odbor poskytuje. Zároveň však dodal, že je nutné pripravovať sa už počas štúdia aj na reálny život. „Existujú síce rôzne kurzy o podnikaní, účtovníctve, riadení, no väčšina z nich je pre študentov drahá. Vďaka partnerom, ako je UKF, budeme môcť workshopy a prednášky prinášať študentom zdarma alebo za symbolický poplatok,“ dodal Remiáš.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie