Nemecký koncern Volkswagen má za sebou ďalší rekordný rok

Spravodajstvo
Wolfsburg 27. februára (TASR) - Nemecký automobilový koncern Volkswagen má za sebou ďalší rekordný rok. Vďačí za to predovšetkým svojim značkám Audi a Porsche, ktoré sú vysoko ziskové. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) v roku 2014 dosiahol 12,7 miliardy eur, čo je o 9 % viac ako pred rokom. Tržby vzrástli o 2,8 % na 202,5 miliardy eur. Obe čísla predstavujú pre koncern nové historické rekordy.

Čistý zisk vzrástol v porovnaní s rokom 2013 o pätinu na 11,1 miliardy eur, z toho pripadá na akcionárov 10,9 miliardy eur. V tomto prípade nejde o nový rekord, ktorý Volksawagen dosiahol v roku 2012 na úrovni takmer 22 miliárd eur vďaka jednorazovým vplyvom po integrácii Porsche.

Podielnici majú za vlaňajšok dostať 4,86 eura na prioritnú akciu po 4,06 eura za rok 2013.

Volkswagen je opatrný ohľadom vývoja v prebiehajúcom roku. Prevádzková marža by mala v roku 2015 dosiahnuť 5,5 % až 6,5 %. Vlani sa zvýšila na 6,3 % z 5,9 % v roku 2013. Koncern počíta v tomto roku s EBIT na úrovni 13,7 miliardy eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie