Vysokoškoláci môžu za esej stážovať v OSN v New Yorku, Ženeve i Viedni

Spravodajstvo
Bratislava 27. februára (TASR) - Študenti vysokých škôl majú možnosť vyhrať stáž v OSN v New Yorku, Ženeve či vo Viedni. Nadácia Pontis opäť vyhlasuje súťaž o najlepšiu esej. Stačí si vybrať jednu z tém v oblasti rozvojovej spolupráce a esej poslať najneskôr do 30. apríla. Možnosť naštartovať svoju diplomatickú kariéru stážou v OSN dostanú autori troch najlepších.

Do súťaže sa môžu zapojiť slovenskí vysokoškoláci, ktorí študujú na Slovensku alebo aj v zahraničí. Podmienkou je, že musia ovládať anglický jazyk na veľmi dobrej úrovni. "Keďže na stáži v OSN budú víťazi súťaže využívať angličtinu na dennej báze, rozhodli sme sa, že tento rok prvýkrát prijímame eseje v anglickom jazyku, aby sme si overili ich úroveň," vysvetlila programová koordinátorka Nadácie Pontis Simona Gembická.

Autor najlepšej eseje pocestuje na mesačnú stáž na Stálej misii SR pri OSN v New Yorku. Študent, ktorý sa umiestni na druhom mieste, absolvuje mesačnú stáž na Stálej misii SR pri OSN v Ženeve a autor tretej najlepšej eseje vyhrá stáž na Stálej misii SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni. Všetkým trom študentom Nadácia Pontis zabezpečí ubytovanie, uhradí cestovné náklady a vreckové.

V šiestom ročníku súťaže o najlepšiu esej si študenti môžu vyberať zo štyroch tém, ktoré sa venujú inováciám v Keni, občianskej spoločnosti na Ukrajine, európskemu roku rozvoja a slovenskej rozvojovej pomoci pod hlavičkou SlovakAid. Uzávierka prijímania esejí je 30. apríla 2015. Eseje bude hodnotiť päťčlenná evaluačná komisia zložená z predstaviteľov štátnej správy, mimovládneho sektora, akadémie a médií. Výsledky súťaže Nadácia Pontis zverejní najneskôr do konca mája 2015.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie