Konferencia V4 sa venovala agentúrnym zamestnancom aj moderným formám práce

Spravodajstvo
Bratislava 26. februára (TASR) – Rôznym formám zamestnávania, vrátane agentúrneho, v krajinách V4 sa venovali dnes v Bratislave účastníci medzinárodnej konferencie pod názvom "Výzvy pracovného práva v kontexte zachovania a zvyšovania zamestnanosti v krajinách V4". V panelovej diskusii si vymenili skúsenosti v oblasti modernizácie pracovného práva a dopadu týchto procesov na pracovné trhy v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4) odborníci zodpovední za legislatívu a jej uplatnenie v praxi. Konferenciu v rámci slovenského predsedníctva vo vyšehradskej skupine zorganizovalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR.

Flexibilita pracovnoprávnych vzťahov má podľa štátneho tajomníka ministerstva Branislava Ondruša (SMER-SD) zladiť pracovný a rodinný život. "Umožňuje uplatňovanie pracovnoprávnych vzťahov tak, aby flexibilita bola skutočnou voľbou, a nie diskriminačným opatrením. Flexiistota má napomáhať aj rodovej rovnosti, a teda podporovať rovnaký prístup ku kvalitnému zamestnávaniu mužov a žien, aby sa zosúladil ich pracovný a rodinný život," povedal dnes na konferencii.

Slovensko od marca sprísňuje podmienky agentúrneho zamestnávania, keď zavádza viaceré opatrenia, ktoré majú zabrániť zneužívaniu tohto typu zamestnávania. Napríklad aj spoločnú zodpovednosť užívateľského zamestnávateľa za vyplatenie mzdy porovnateľnej so mzdou, za ktorú zamestnáva zamestnanca na rovnakom mieste.

Poľsko pracuje na novele, ktorou sa obmedzí počet pracovných zmlúv na dobu určitú. Ako povedala Katarzyna Kaczmarska z Ministerstva práce a sociálnej politiky Poľskej republiky, agentúrne zamestnávanie sa v Poľsku zaviedlo od roku 2003. "Agentúrnych zamestnancov využívajú zamestnávatelia v čase, keď treba vykonať prácu, keď ju nemôžu vykonávať vlastní zamestnanci alebo v čase špičky, prípadne na preklenutie obdobia, keď zamestnávatelia nemajú dostatok pracovníkov. Zaviedli sme tiež individuálny pracovný čas, ktorý je možné dohodnúť vždy na požiadanie zamestnanca," povedala Kaczmarska.

Zamestnávatelia v Maďarsku môžu využívať inštitút príležitostného zamestnávania, keď prijmú zamestnanca maximálne na päť kalendárnych dní, najviac však na 15 kalendárnych dní počas mesiaca a 90 dní počas roka. "Zamestnávateľ, ktorý obmedzenia prekročí, môže byť sankcionovaný za nepriznanú čiernu prácu," informoval József Krisztián Járai z maďarského Ministerstva národného hospodárstva. Túto formu môžu zamestnávatelia využiť vo všetkých sektoroch. Ďalšiu formu, sezónne zamestnávanie, môžu využívať počas dlhšieho obdobia, ale nie vo všetkých odvetviach.

Konferencia sa zaoberala aj modernými formami pracovných vzťahov zavedenými v krajinách V4. Napríklad prácou na doma, teleprácou, ktorú využívajú IT zamestnávatelia, ako aj niektorými formami zdieľania jedného pracovného miesta, napríklad uzatváraním jednej zmluvy s viacerými zamestnancami alebo naopak s viacerými zamestnávateľmi na určitý typ práce.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie