Nový projekt prinesie vybraným školám prístup k digitálnemu učivu

Spravodajstvo
Bratislava 25. februára (TASR) - Prístup k digitálnemu učivu garantovanou rýchlosťou, bezplatný technický servis aj zvýšenú bezpečnosť. To všetko prinesie do približne 200 škôl projekt "Digitálne učivo na dosah". Financovaný je z Operačného programu Informatizácia spoločnosti a vyžiada si takmer 30 miliónov eur.

"Cieľom je vytvorenie a poskytnutie služieb v oblasti eGov, ktoré umožnia každej do projektu zapojenej škole využívať garantovaný prístup k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu rezortu školstva a iných rezortov či rýchlemu internetu prostredníctvom novovybudovanej optickej siete," spresnila hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Minimálne 200 materských, základných a stredoškolských zariadení vybraných z okresov Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Snina, Spišská Nová Ves a Trnava v rámci projektu získa aj sprevádzkovanie profesionálnych WiFi prístupových bodov v priestoroch školy. Tie umožnia žiakom využívať pri práci v škole i svoje vlastné zariadenia a komfortne sa pritom pohybovať v prostredí bezpečného internetu.

Podľa ministerstva projekt je pre zapojené školy bezplatný a nekladie na ne žiadne zvýšené nároky, či už v oblasti financií, personálneho zabezpečenia, alebo administratívnej záťaže. "V rámci tejto filozofie odbremeňovania pedagógov od zbytočnej záťaže garantujeme zapojeným školám minimálne päťročný bezplatný servis a asistenciu pri akýchkoľvek technických problémoch," vysvetlil minister školstva Juraj Draxler.

Projekt inicioval ešte jeho predchodca a digitálny líder pre SR Peter Pellegrini. Partnerom projektu je Úrad vlády SR.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie