Rezort vnútra chystá súťaže na hasičskú techniku za vyše 50 miliónov eur

Spravodajstvo
Bratislava 25. februára (TASR) - Ministerstvo vnútra chystá súťaže na špeciálnu hasičskú a záchranársku techniku. Predbežné oznámenia o nich už zverejnilo vo vestníku verejného obstarávania. Technika by mala podľa odhadov stáť spolu približne 53,6 milióna eur. Spolufinancovaná by mala byť z eurofondov.

V prípade prvej súťaže by malo ísť o kúpu techniky za predpokladaných 36,1 milióna eur. Mali by sa nakúpiť štábne, veliteľské a technické automobily. Ďalej kontajnery, dopravné vozidlá na prepravu špecializovaných tímov pre detekciu a záchranu spod vodnej hladiny, kontajnerové mobilné generátory, kontajnery pre dlhodobé zásahy a tiež kontajnery pre dobrovoľných hasičov.

Pri druhej súťaži ide o kúpu techniky za predpokladaných 17,5 milióna eur. Nakupovať by sa mali automobilové nosiče kontajnerov, mobilné cisterny pre zásobovanie palivom a nákladné automobily sklápacie spolu s podvalmi na prevoz špeciálnej techniky.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie