Hľadáme talenty, ktoré sa vzdelávajú v oblasti dopravy aj cestovného ruchu

Spravodajstvo
Bratislava 24. februára (TASR) – Žiaci stredných odborných škôl v pôsobnosti rezortu dopravy majú možnosť prihlásiť sa do súťaží Maják pre dopravu a TOP turistická destinácia regiónu. Na výhercov čakajú okrem ceny ministra aj odmeny v podobe poukážok na nákup elektrotechniky podľa vlastného výberu v hodnote 500, 300 a 200 eur.

"Naším cieľom je podporiť tvorivé myslenie a kreativitu žiakov stredných odborných škôl v pôsobnosti rezortu dopravy a zlepšiť ich motiváciu na aktívne zapájanie sa do diania v rezorte," povedal hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Martin Kóňa.

Do súťaže TOP turistická destinácia regiónu sa môžu zapojiť žiaci stredných odborných škôl, ktorí sa pripravujú v študijných odboroch zameraných na cestovný ruch. Súťažný projekt má za cieľ propagovať a ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi „cieľové miesto“ ako zaujímavú turistickú destináciu. Zvolená destinácia sa musí nachádzať na území príslušného samosprávneho kraja, v ktorom sídli stredná odborná škola. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 20. 3. 2015.

Súťaž Maják pre dopravu má podtitul Zlepšenie osobnej dopravy v regiónoch Slovenska. Zámerom pri príprave projektu má byť propagácia inovácií z oblasti osobnej dopravy v regiónoch Slovenska. Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci študijných odborov zameraných na dopravu. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 10. 4. 2015.

Do súťaží sa môžu prihlásiť jednotlivci alebo skupiny s projektom, ktorý bude pozostávať z propagačného materiálu a powerpointovej prezentácie s charakterom reklamného spotu.

Súťažiaci budú ocenení na 23. ročníku celoštátnej prezentačnej výstavy SOŠ Mladý tvorca 2015, ktorá sa uskutoční v dňoch 28. – 30. apríla 2015 v Nitre na výstavisku Agrokomplex a bude spojená s najväčším veľtrhom práce na Slovensku JOB EXPO 2015 a European Days 2015. Viac informácií získate na stránke http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=158297.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie