Na Strojníckej fakulte STU možno vidieť pretekárske formule vytvorené študentmi

Spravodajstvo
Bratislava 12. februára (TASR) – Na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave je dnes veľmi rušno. Spôsobuje to deň otvorených dverí spojený s vyvrcholením 8. ročníka celoslovenskej Strojárskej olympiády.

"Návštevníci vidia aj nové produkty našich študentov. Nimi sú tri pretekárske formule: klasická benzínová, elektrická a eko formula. Študenti sa pri nich naučili všetko, čo potrebujú. Teda od návrhu, manažovania výroby, zháňania financií - čiže kompletne dotiahnuť to až do konca vlastnými silami vďaka sponzorom," pre TASR uviedol nový dekan fakulty Branislav Hučko.

Projekt Strojárska olympiáda vznikol s cieľom zvýšiť povedomie o potrebe technického vzdelávania v spoločnosti a propagovať technické vedy prostredníctvom vedomostných súťaží. Ide o jednu z najväčších súťaží technického zamerania pre stredné školy. Jej ôsmy ročník trvá od novembra 2014 a do súťaže sa zapojilo 157 škôl. Ich študenti so záujmom overiť si vedomosti vo viacerých oblastiach prírodných a technických vied (matematika, fyzika, strojníctvo a odborné strojárske zameranie) súťažili v troch kolách. Prvé dve kolá sa uskutočnili prostredníctvom testu na web stránke www.olympiada.sjf.stuba.sk, pričom odpovede boli vyhodnotené ihneď s aktuálnym poradím účastníkov na webe.

Do finále postúpilo po desať najúspešnejších súťažiacich v piatich kategóriách, ktorí dnes prezentujú svoje práce pred odborníkmi. Popoludňajšie vyhodnotenie súťaže bude spojené so spoločenským a kultúrnym programom za účasti aj vrcholových manažérov slovenských podnikov, ktoré sú dlhoročnými partnermi organizátora projektu. Prví traja súťažiaci z každej oblasti budú finančne odmenení sumou 300, 200 a 100 eur. Ich školy dostanú dvojnásobok odmeny študenta.

"Pre mimobratislavských študentov sme zabezpečili osem autobusov, ktoré ich tu doviezli. S našimi sprievodcami spoznajú laboratóriá, aby vedeli, čo sa tu dá študovať. Veľké mechanizmy pred fakultou sú od našich sponzorov upútavkou na podujatie a sú to také symboly strojárstva," dodal dekan.

Okrem študentov majú program aj pedagógovia, ktorí s učiteľmi Strojníckej fakulty STU diskutujú na tému Ako zlepšiť vzdelávanie technickej mládeže i spoluprácu stredných a vysokých škôl.

Deň otvorených dverí na Strojníckej fakulte STU
Tu bude player


FOTOGALÉRIA:

Pohľad do auly




Formula vyrobená študentmi




















Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie