Pomôcť v zložitej finančnej situácii môže aj refinancovanie úverov

Spravodajstvo
Bratislava 12. februára (TASR) - Záujem Slovákov o úvery rastie, hoci sporenie je pre nich stále prvoradé. Úvery často splácajú viacerým finančných inštitúciám, pritom jednoduchým riešením, ako vykľučkovať z tejto neprehľadnej situácie, je konsolidácia, teda zlúčenie úverov do jedného. Ale nie vždy platí, že konsolidácia je vhodná pre každého.

Naďa Urbanová z Poštovej banky radí: "Vypočítať si, či sa konsolidácia oplatí. Klient by si mal v prvom rade zistiť, či v banke dostane nižšiu úrokovú sadzbu oproti tej, čo má v súčasnosti. Dôležité je, aby si vďaka konsolidácii mohol efektívne znížiť výšku mesačnej splátky, resp. skrátiť dobu splatnosti úveru. Opýtať sa, aké poplatky sú spojené s úverom . Klientom odporúčame vždy sa riadiť ročnou percentuálnou mierou nákladov (RPMN). V niektorých prípadoch môžu získať výhodnejší úrok, ale za vyšší poplatok, čo môže celkovú sumu úveru zbytočne navýšiť. V takom prípade sa konsolidácia nemusí vyplatiť. Zistiť, aké typy úverov banka refinancuje. V prípade, že si klient chce spojiť napríklad pôžičky z nebankovej spoločnosti, kreditnej karty, povoleného prečerpania či splátkového predaja, odporúčame informovať sa v banke, či môže konsolidovať aj tieto typy úverov."

Klient by sa mal aj informovať o podmienkach refinancovania a detailne zistiť, za akých podmienok mu banky úvery refinancujú a zvážiť, či ich spĺňa. V neposlednom rade o tom, či požiada o refinacovanie úverov rozhodne, čo všetko banka k tomu vyžaduje. Určite nájde banky, kde môže úvery konsolidovať jednoducho a rýchlo, len s občianskym preukazom
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie