SOŠ technická zriaďuje nové Centrum odbornej prípravy

Spravodajstvo
Zlaté Moravce 11. februára (TASR) – V Strednej odbornej škole (SOŠ) technickej v Zlatých Moravciach by malo od septembra tohto roka vzniknúť Centrum odbornej prípravy a vzdelávania pre chladiacu a klimatizačnú techniku. Bude prvým svojho druhu na Slovensku, ktoré bude školiť aj záujemcov z externého prostredia prichádzajúcich do kontaktu s chladiacou a klimatizačnou technikou či so zelenými technológiami, ako sú tepelné čerpadlá, informoval riaditeľ SOŠ Dušan Husár. "Chceme oživiť tradíciu, ktorá bola v Zlatých Moravciach zakorenená. V súčasnosti pociťujeme v oblasti chladenia, klimatizácie a tepelných čerpadiel absolútny nedostatok odborníkov," zdôvodnil potrebu nového školiaceho pracoviska.

Nové Centrum odbornej prípravy a vzdelávania pre chladiacu a klimatizačnú techniku bude zriadené v priestoroch školy. Náklady na zriadenie vyčíslil Husár na zhruba 30.000 eur. "Všetky technológie máme zakúpené, niektoré sme dostali z darov a grantov od rôznych firiem," skonštatoval riaditeľ. Výučbu by mali zabezpečovať lektori zo Slovenského zväzu chladiacej a klimatizačnej techniky, škola má vyškolených aj vlastných pedagógov a spolupracuje s odborníkmi z praxe.

Nedostatku záujemcov z externého prostredia sa škola neobáva. "Už dnes sme školiacim strediskom pre Slovenský zväz chladiacej a klimatizačnej techniky, robievame školenia pre firmy. Chodia sa k nám vzdelávať aj pracovníci automobiliek či značkových autoservisov, ktorí pracujú s klimatizáciou," povedal Husár. Nové centrum by malo byť otvorené v septembri od nového školského roka, ročná kapacita bude závisieť od dopytu trhu.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie