Agentúry dočasného zamestnávania čakajú zmeny zmlúv

Spravodajstvo
Bratislava 11. februára (TASR) – Zamestnávatelia na Slovensku, ktorí využívajú pridelených zamestnancov, budú od 1. marca niesť spoločnú zodpovednosť s agentúrou dočasného zamestnávania (ADZ) alebo zamestnávateľom, ak títo nevyplatia zamestnancovi mzdu najmenej takú, akú poberá porovnateľný zamestnanec užívateľského zamestnávateľa. Zmenu zavádza novela Zákonníka práce. Prináša aj celý rad noviniek pri dočasnom prideľovaní zamestnancov na práce, ktoré využívajú rôzne spoločnosti, najmä v automobilovom alebo stavebnom priemysle. Novela podľa viceprezidenta Asociácie poskytovateľov služieb zamestnanosti (APSZ) SR Radovana Maxina vyvolá zmeny obchodných zmlúv medzi ADZ a užívateľskými zamestnávateľmi, ale aj pracovných zmlúv medzi agentúrami a jej zamestnancami.

"Tak pred ADZ, ako aj pred užívateľskými zamestnávateľmi je do konca februára obrovské množstvo práce spojenej s implementáciou Zákonníka práce," konštatoval viceprezident APSZ. Podľa neho ťažko povedať, na aké obdobie sa doteraz podpisovali obchodné zmluvy medzi agentúrou a užívateľmi. "Závisí to od vnútorných postupov a procesov užívateľského zamestnávateľa. Niektorí podpisujú zmluvy na jeden rok, niektorí každé tri roky. Niektorí majú zmluvy s agentúrami uzavreté aj na dobu neurčitú. Zmeny budú musieť ADZ posúdiť s každým jedným užívateľským zamestnávateľom aj so samotnými zamestnancami," povedal Maxin. S najväčšou pravdepodobnosťou budú podľa neho mnohé ukončenené 28. februára a následne nanovo podpísané k 1. marcu 2015.

"Zmeny sa dotknú aj uzatvorených dohôd o dočasnom pridelení medzi ADZ a jej zamestnancami. Najväčšou bude práve spoločná zodpovednosť, ktorá vytvára isté obavy zo strany agentúrnych, ale aj užívateľských zamestnávateľov," konštatoval. Rezort práce by preto podľa Maxina mal spracovať vykonávaciu vyhlášku alebo metodiku k zavádzaniu spoločnej zodpovednosti do praxe.

Firma, ktorá bude využívať prácu zamestnanca prideleného inou organizáciou s nižšou než porovnateľnou mzdou, bude povinná doplatiť alebo vyplatiť takému zamestnancovi celú mzdu po vykonaní všetkých povinných zrážok, a to do 15 dní od dohodnutého výplatného termínu. Povinnosť sa od 1. marca vzťahuje aj na tých užívateľských zamestnávateľov, ku ktorým budú zamestnanci vyslaní z územia iného členského štátu Európskej únie na územie Slovenskej republiky.

Novinkou bude aj oblasť pracovných ciest agentúrnych zamestnancov. Na tento účel sa stáva zamestnávateľom užívateľský zamestnávateľ, a nie ADZ, a teda bude znášať všetky náklady spojené s pracovnou cestou.

"Zmluvy budú musieť reflektovať aj na fakt, že po štyroch prideleniach agentúrneho zamestnanca za 24 mesiacov k tomu istému zamestnávateľovi sa tento zamestnanec automaticky zo zákona stáva zamestnancom užívateľského zamestnávateľa. Do zmlúv so zamestnancami sa po novom bude musieť presne definovať aj dátum ukončenia dočasného pridelenia. V prípade predčasného ukončenia dočasného pridelenia sa na zamestnanca vzťahuje ochranná lehota, ktorá je taktiež novinkou v zákone," pripomenul Maxin.

Zrušia sa aj pracovné pomery so zamestnancami v 4. rizikovej skupine, ktorých zamestnávatelia už nebudú môcť prideliť užívateľským zamestnávateľom.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie