Množstvo objednávok núti BMW naberať tisícky zamestnancov

Spravodajstvo
Mníchov 10. februára (TASR) - Automobilový koncern BMW vytvorí v Nemecku tisícky nových pracovných miest. Informuje o tom DPA, ktorá sa odvoláva na informácie v dnešnom vydaní denníka Münchner Merkur.

Predseda závodnej rada Manfred Schoch uviedol, že tento rok by ich malo pribudnúť asi 5000. "Bude to najvyššie číslo v dejinách BMW", dodal.

Hovorca koncernu informáciu v novinách nepotvrdil, ale súhlasil s tým, že pôjde o niekoľko tisíc pracovných miest na stály úväzok. BMW má okrem toho záujem získať do svojich radov aj veľký počet učňov.

Schoch informoval, že zvýšenie počtu zamestnancov automobilky je nevyhnutné, lebo záujem o jej modely je taký veľký, že ich so súčasným stav nemôže rýchlo vybaviť. Koncern už vlani zamestnal v Nemecku takmer 3700 osôb, ich celkový počet tak vzrástol na vyše 82.500.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie