Minister Draxler diskutoval so stredoškolákmi v rámci konferencie TEDxYouth

Spravodajstvo
Bratislava 7. februára (TASR) - Za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera sa dnes 7. februára 2015 v Bratislave konala konferencia TEDxYouth organizovaná stredoškolákmi pre stredoškolákov. Ide vôbec o prvé takéto podujatie konané na Slovensku.

Cieľom TEDxYouth Bratislava bolo zoznámiť mladých ľudí s inšpiratívnymi osobnosťami, ktoré už v mladom veku začali svoju úspešnú cestu, a tak ich motivovať k väčšej proaktivite a záujmu o svoje okolie.

Témou podujatia bolo heslo "Power in YOUth" - teda že sila a energia sa nachádza v mladých ľuďoch, treba ju iba objaviť a využiť. Súčasťou konferencie boli aj workshopy v úzkych skupinách, kde sa účastníci dozvedeli užitočné informácie o štúdiu v zahraničí, možnostiach v Európskej únii či projektovom manažmente.

Minister Juraj Draxler diskutoval so stredoškolákmi v rámci jedného zo pripravených workshopov o rozličných problémoch a plánoch do budúcnosti v oblasti stredného i vysokého školstva na Slovensku, ako aj pripravovaných zmenách v rezorte školstva.

"Sám som bol prekvapený tou spŕškou nápadov a pripomienok k stavu nášho školstva a jeho kvalite, ktoré zazneli zo strany študentov," poznamenal šéf rezortu školstva. Študenti sa pýtali, ako by ministerstvo chcelo zvýšiť motiváciu učiteľov, aby lepšie učili, či rezort školstva neuvažuje o celkovej zmene vzdelávacieho systému ako aj na podobu maturitnej skúšky. Diskusia trvajúca viac ako hodinu sa niesla v neformálnej a otvorenej atmosfére a pokračovala kvôli veľkému záujmu ešte aj po oficiálnom konci workshopu.

TEDx je medzinárodný formát konferencií, na ktorých vystupujú rečníci z rôznych oblastí. O podujatie bol veľký záujem - počet prihlásených prevýšil takmer dvojnásobne kapacitu priestorov.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie