Vďaka úspešným žiakom si školy prilepšili o vyše 576.000 eur

Spravodajstvo
Bratislava 6. februára (TASR) - Ministerstvo školstva v minulom školskom roku vyplatilo základným a stredných školám za úspechy ich žiakov v celoslovenských a medzinárodných súťažiach sumu 576.018 eur. Najviac dotácií pritom získali školy na východe Slovenska.

Rezort školstva sa takýmto spôsobom snaží motivovať školy, aby podporovali svojich žiakov a ich učiteľov v príprave na rôzne súťaže a olympiády. "Veľmi sa teším z mladých ľudí, ktorí sú zvedaví a majú chuť učiť sa a byť v škole aj úspešní. Takýchto žiakov musíme motivovať a oceňovať," povedal minister školstva Juraj Draxler.

Najvyššiu dotáciu získali školy v Prešovskom kraji (92.400 eur), nasledované Košickým (88.406 eur) a Bratislavským krajom (82.466 eur). Za nimi skončili v celkovej bilancii školy zo Žilinského (79.206) a Nitrianskeho kraja (73.800 eur). Najmenej sa darilo žiakom zo škôl v Trnavskom kraji (41.540 eur) a Banskobystrickom, resp. Trenčianskom kraji (52.800, resp. 65.400 eur).

Najúspešnejšou školou vôbec bola Spojená škola na Novohradskej ulici v Bratislave, ktorá získala dotáciu 9200 eur. Sumu 8200 eur dostalo Konzervatórium v Žiline a 8000 eur Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne. Celkovo až 16 škôl si vďaka svojim šikovným žiakom prilepšilo o sumu minimálne 4000 eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie